Прийнято ключові рішення! Порошенко готується до 3 туру виборів Президента України

Uncategorized 

Петро Порошенко поміняв ключових суддів Верховного Суду України, поміняв главу Конституційного Суду України, поміняв всіх ключових Генералів в армії, які за чутками, повністю відморожені і готові стріляти у власний народ.

Але найголовніше не це факт. Найголовніше те, що вже майже місяць Верховна Рада України, яка складається з більшості Порошенко і Яценюка, не хоче призначати дату інавгурації Володимира Зеленського, який набрав понад 73% підтримки населення.

Якщо до 2 червня не буде інавгурації, Порошенко може оголосити 3 тур. Відзначимо, що 3 тур вже оголошували в 2006 році, де Ющенко все ж здобув перемогу над Януковичем. Тоді ініціатором 3 туру теж виступав Порошенко і його люди.

За Конституцією відраховується термін у 30 днів від моменту офіційного оголошення результатів виборів. Підсумки голосування були оприлюднені в державних ЗМІ «Голос України» і «Урядовий кур’єр» ще 3 травня.

Таким чином, не пізніше, ніж 2 червня має відбутися інавгурація Зеленського.

Але парламент ніяк не може визначитися з цією датою. Сьогодні, буде винесено відразу кілька проектів постанов про дату інавгурації президента починаючи від 17 травня і закінчуючи 28 травня.

Однак далеко не факт, що за них набереться достатня кількість голосів. На тлі такої пробуксовки поширюються чутки про те, що інавгурацію в відведений для неї 30-денний термін взагалі можуть зірвати. І тоді, мовляв, будуть оголошені нові вибори президента.

Нові вибори президента?

Українське законодавство про вибори президента України формально дає юридичну лазівку чинному президенту, як не допустити передачі влади своєму наступнику.

Так, відповідно до закону «Про вибори Президента», є положення, які дозволяють обирати гаранта повторно, якщо переможець виборів не отримав мандат в певний термін.

Стаття 15, п. 4 передбачає проведення повторних виборів президента України в разі, якщо «Обличчя після його обрання не отримало мандат в термін і способом, передбаченим Конституцією і цим законом».

Конституція дає чіткий термін на вступ нового президента на посаду – це 30 днів з моменту офіційного оголошення результату (30 днів від 3 травня закінчуються 2 червня).

І якщо в цей період Зеленський з якихось причин не вступить на посаду з’явиться теоретична можливість, пославшись на статтю 15 закону про вибори президента оголосити нові вибори.

Джерело

Джерело

Loading...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *